VOX PATRUM jest periodykiem patrystycznym (kwartalnikiem), wydawanym od 1981 roku najpierw przez Instytut Badań nad Antykiem Chrześcijańskim KUL, a następnie od 1 X 2012 roku przez Instytut Historii Kościoła i Patrologii KUL.  Jest ono jedyną tego typu tak obszerną publikacją w Europie Środkowej i Wschodniej, znaną we wszystkich liczących się ośrodkach patrystycznych w świecie. Jego założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym był ks. prof. Stanisław Longosz.

LIBCOM JOURNAL ISSN: 0860-9411 LIBCOM JOURNAL eISSN: 2719-3586 LIBCOM JOURNAL DOI: 10.31743/vp

LIBCOM JOURNAL Licencja:

Open Access logo        ORCID logo        Metadata from Crossref logo        Crossref Similarity Check logo

AKTUALNY NUMER
AKTUALNY NUMER
 
 

Zaraza, choroba i śmierć we wczesnym chrześcijaństwie - zaproszenie do publikacji w "Vox Patrum"

2020-09-15

W ostatnim czasie wszyscy zostaliśmy doświadczeni trudnościami związanymi z pandemią COVID19 i tym, co się z nią wiąże – chorobą, osamotnieniem, zamknięciem, zagubieniem, a nawet śmiercią. W historii chrześcijaństwa wielokrotnie pojawiały się zarazy, epidemie, które siały zamęt, zniszczenie i śmierć, dlatego wobec współczesnych wydarzeń chcielibyśmy się przyjrzeć w jaki sposób odnosili się do nich pisarze wczesnochrześcijańscy, teolodzy, historycy Kościoła i duszpasterze oraz czy i jak odzwierciedlały się one w teologii, w dziełach literackich, w codziennej praktyce duszpasterskiej i w sztuce wczesnochrześcijańskiej. Chcielibyśmy znaleźć we wczesnym chrześcijaństwie, wzór myślenia, odniesienia i postępowania wobec epidemii, choroby i śmierci. Dlatego redakcja Vox Patrum zaprasza badaczy antyku chrześcijańskiego do zgłaszania tekstów dotyczących proponowanego tematu.

Teksty prosimy przesyłać do 15 lutego 2021 za pośrednictwem strony www.voxpatrum.pl

Nowe numery "Vox Patrum"!

2020-09-15

Z przyjemnością informujemy, że oddajemy do rąk Czytelników dwa numery "Vox Patrum": tom 75, który jako nowość ukazuje się zgodnie z harmonogramem kwartalnym i tym razem jest to Księga Jubileuszowa ofiarowana ks. prof. Tomaszowi Kaczmarkowi oraz tom 73, który po okresie karencji udostępniamy w otwartym dostępie. Zapraszamy do Archiwum!

Kolejny rekordowy miesiąc!

2020-08-01

W lipcu zanotowaliśmy, kolejny miesiąc z rzędu, rekordową liczbę wejść na naszą stronę internetową i pobrań artykułów w pdf. Tym razem to ponad 42000 wejść i blisko 12000 pobrań! Cieszymy się, że nasze czasopismo staje się coraz bardziej widoczne w sieci i służy poznawaniu Ojców Kościoła oraz pracy naukowej. Gratulujemy autorom!

"Vox Patrum" indeksowane przez EBSCO!

2020-07-22

Z dumą informujemy, że nasze czasopismo zostało przyjęte do indeksowania przez kolejną bazę. Tym razem jest to uznana baza EBSCO. Już wkrótce nasze zasoby staną się dostępne dla szerszej rzeszy naukowców i czytelników na całym świecie.

"Vox Patrum" w kolejnej bazie indeksacyjnej!

2020-04-05

Z dumą informujemy, że nasze czasopismo zostało przyjęte do kolejnej bazy indeksacyjnej. Tym razem jest to baza ATLA (American Theological Library Association), która indeksuje i udostępnia pełne wersje publikacji z zakresu religioznawstwa i teologii. Już wkrótce "Vox Patrum" w pełnym dostępie w narzędziach ATLA!

"Vox Patrum" w Repozytorium instytucjonalnym KUL

2020-03-11

Z radością informujemy, że rozpoczęła się stopniowa implementacja "Vox Patrum"do Repozytorium instytucjonalnego KUL (wejście tutaj), co zwiększy naszą widoczność w różnego rodzaju bazach cytowań i wyszukiwarkach internetowych (Google, Google Scholar itp.). Zapraszamy do korzystania z Repozytorium KUL!

Digitalizacja "Vox Patrum"

2020-02-27

Z radością informujemy, że już wkrótce, dzięki programowi MNiSW "Wsparcie dla czasopism naukowych", w naszym archiwum dostępne będą wszystkie dotychczasowe numery "Vox Patrum". Już dziś zapraszamy do korzystania z naszego archiwum i śledzenia naszej strony internetowej.

"Vox Patrum" indeksowane przez Index religiosus

2020-01-31

Z radością informujemy, że nasze czasopismo zostało włączone do bazy indeksacyjnej BREPOLiS "Index religiosus" i już wkrótce będzie nas można znaleźć i zacytować również za ich pośrednictwem. Indeksowane będą wszystkie zarchiwizowane i udostępnione w archiwum tomy. Więcej informacji o bazie można znaleźć TUTAJ

Tomy archiwalne wciąż do nabycia!

2020-01-22

Uprzejmie informujemy, że wciąż można nabyć numery archiwalne "Vox Patrum". Tomy, które posiadamy w sprzedaży to:  19; 34-35; 36-37; 38-39; 40-41; 50-51; 52/2; 53-54; 56; 57; 60; 62; 63; 64; 65; 67; 68; 69; 70; 71. W sprawie zakupu prosimy o kontakt z Wydawnictwem KUL, które prowadzi sprzedaż i obsługę prenumerat, pod adresem: wydawnictwo@kul.pl

Aktualizacja punktacji "Vox Patrum" na liście MNiSW!

2019-12-20

Z wielką radością informujemy, że na zaktualizowanej liście czasopism MNiSW "Vox Patrum" uzyskało 40 pkt! Dziękujemy za wsparcie i wszelką pomoc! • EBSCO
 • Index Religiosus - Brepolis
 • ATLA RDB
 • IC Journals Master List
 • ERIH Plus
 • CEJSH
 • Google Scholar
 • BazHum
 • L'Année philologique
 • POMOERIVM
 • Arianta
 • Index Theologicus - International Bibliography of Theology and Religious Studies
 • Bibliographic Information Base in Patristics (BIBP)
 • PBN - Polska Bibliografia Naukowa
 • NUKAT
 • Worldcat
 • Elektroniczna Bibliografia Nauk Teologicznych FIDES

MNISW
40

Index Copernicus
73,20

 

Część zadań związanych z procesem edytorskim czasopisma "Vox Patrum" finansowana jest w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Wsparcie dla czasopism naukowych" w latach 2019-2020 na podstawie umowy nr 125/WCN/2019/1

Redakcja czasopisma "Vox Patrum", aby zachować jak najwyższe standardy, przyjmuje i realizuje zasady etyki publikacyjnej zgodne z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (COPE - Committee on Publication Ethics). Zasady te dostępne są TUTAJ

W sprawach prenumeraty naszego czasopisma prosimy o kontakt z Wydawnictwem KUL: wydawnictwo@kul.pl