Tadeusz Rubik, Biblia Wujka, Rabba i Grodzickiego. Historia powstania jezuickiego przekładu (ok. 1579–1599) w kontekście kulturowo-konfesyjnym epoki (Reformacja w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej 8; Warszawa – Truskaw: Uniwersytet Warszawski Wydział „Artes Liberales” – Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa 2024)
Piotr Łabuda
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie , Polskahttps://orcid.org/0000-0002-9044-817X
Abstrakt
Recenzja książki: Tadeusz Rubik, Biblia Wujka, Rabba i Grodzickiego . Historia powstania jezuickiego przekładu (ok. 1579–1599) w kontekście kulturowo-konfesyjnym epoki (Reformacja w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej 8; Warszawa – Truskaw: Uniwersytet Warszawski Wydział „Artes Liberales” – Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa 2024). Ss. 763. PLN 90. ISBN: 978-83-68194-03-6.
Łabuda, P. (2026). Tadeusz Rubik, Biblia Wujka, Rabba i Grodzickiego. Historia powstania jezuickiego przekładu (ok. 1579–1599) w kontekście kulturowo-konfesyjnym epoki (Reformacja w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej 8; Warszawa – Truskaw: Uniwersytet Warszawski Wydział „Artes Liberales” – Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa 2024). The Biblical Annals, 16(1), 193–198. https://doi.org/10.31743/ba.19453
Piotr Łabuda
piotr.labuda@upjp2.edu.pl
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie https://orcid.org/0000-0002-9044-817X
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie https://orcid.org/0000-0002-9044-817X
Licencja

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
- Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., Autor publikacji udziela Wydawcy czasopisma „The Biblical Annals” niewyłącznej i nieodpłatnej licencji na korzystanie z składanego do publikacji Utworu przez czas nieokreślony na nieograniczonym terytorium na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalenia Utworu, zwielokrotnienia Utworu dowolną techniką (w tym m.in. drukiem oraz w formie zapisu elektronicznego) na wszelkich znanych nośnikach (w tym m.in. informatycznych, elektronicznych i poligraficznych) oraz we wszelkich systemach informatycznych (szczególnie typu Internet);
b) w zakresie wprowadzenia Utworu do pamięci komputera, rozpowszechniania Utworu i egzemplarzy zwielokrotnienia Utworu, wprowadzenia do obrotu Utworu i egzemplarzy zwielokrotnienia Utworu;
c) w zakresie publicznego wykonania, odtwarzania, wystawiania i wyświetlania Utworu, użyczaniu, najmu i dzierżawy Utworu oraz egzemplarzy zwielokrotnienia Utworu;
d) w zakresie udostępniania, wprowadzanie do obrotu i rozpowszechniania Utworu i egzemplarzy zwielokrotnienia Utworu za pośrednictwem sieci informatycznych, w szczególności typu Internet, w tym promocji lub reklamy Utworu, czasopisma lub Wydawcy. - Ponadto, Autor nieodpłatnie zezwala Wydawcy na korzystanie i rozporządzanie opracowaniami Utworów.
- Wydawca może udzielać sublicencji.
- Osoby trzecie z Utworów oraz z innych materiałów zawierających lub powstałych w oparciu o Utwory mogą korzystać zgodnie ze wzorcem licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (znanej również jako CC-BY).






