CEL I ZAKRES TEMATYCZNY

Celem pisma – zgodnym z zamysłem jego pierwszego redaktora naczelnego – jest szeroko pojęta refleksja nad intelektualnymi wyzwaniami współczesności, dokonywana w perspektywie personalistycznej i inspirowana myślą filozoficzną Karola Wojtyły, której pełen wyraz dał on w swoim nauczaniu już jako papież Jan Paweł II. Od Jana Pawła II, organizatora seminariów w Castel Gandolfo, które w debacie łączyły uczonych reprezentujących różne światopoglądy i orientacje filozoficzne, redakcja „Ethosu” zaczerpnęła pomysł zapraszania na łamy pisma autorów poruszających się w różnych obszarach refleksji filozoficznej i ogólnohumanistycznej. Ambicją redakcji „Ethosu” jest kontynuowanie oryginalnej papieskiej wizji nieprzerwanego, stojącego na najwyższym poziomie naukowym, dialogu między intelektualistami.

Tematy planowanych tomów ogłaszane są z rocznym wyprzedzeniem. Nadesłane teksty sprawdzane są pod względem oryginalności przy użyciu programu antyplagiatowego o nazwie iThenticate. Mając na względzie najwyższe standardy naukowe i etyczne, wszystkie artykuły naukowe poddawane są recenzji zewnętrznej. Począwszy od tomu nr 105, artykuły naukowe otrzymują cyfrowy identyfikator DOI. Pismo indeksowane jest także w bazach naukowych.

Dane szczegółowe

  1. ISSN 0860-8024
  2. e-ISSN 2720-5355
  3. Punktacja MNiSW: 100 pkt.
  4. Prefix DOI 10.12887
  5. Czasopismo w wersji papierowej i elektronicznej wydawane jest do 31 marca, do 30 czerwca, do 30 września i do 31 grudnia
  6. Bazy indeksujące „Ethos”
  • EBSCO
  • CEEOL (Central and Eastern European Online Library)
  • Philosopher’s Index
  • ERIH Plus (European Reference Index For the Humanities and Social Sciences)
  • Polska Bibliografia Naukowa